Podpisy za życiem zebrane

Jeden z Nas2Przez cztery wrześniowe niedziele kutnowscy KoLibranci zbierali przed kościołami podpisy w ramach Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z Nas”. Jej celem jest wprowadzenie regulacji unijnych zakazujących finansowania niszczenia ludzkich embrionów oraz prowadzenia badań na embrionalnych komórkach macierzystych.

Wymagane warunki liczbowe, czyli milion podpisów w całej Unii oraz promil obywateli z co najmniej siedmiu krajów Wspólnoty, zostały przekroczone w połowie września.

Do końca października trwa gromadzenie bezpiecznego zapasu, aby zabezpieczyć się przed skutkami odrzucenia błędnych podpisów. W Polsce poparło inicjatywę ponad 200 tysięcy osób, co dało nam drugie miejsce po Włoszech. KoLiber zebrał w Kutnie 261 podpisów, głównie w wyniku zbiórki prowadzonej po mszach w trzech kutnowskich parafiach: św. Wawrzyńca, św. Jana Chrzciciela i św. Stanisława, biskupa i męczennika oraz w parafii św. Michała Archanioła w Woźniakowie. Wypełnione formularze zostały wysłane do Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia w Poznaniu, skąd zostaną przekazane do Brukseli, gdzie przez dwa miesiące trwać będzie ich weryfikacja.

Jeden z Nas1Jeden z Nas3Jeden z Nas4